Çim Çit / Duvar

Bahçe çitlerinde olduğu gibi galvanizli teller üzerine uygulanarak oluşturulmuş, bahçe,duvar,balkon vs. birçok alanda panel amaçlı kullanılan yeşil çimen görüntüsünde ürünlerdir. Dekoratif, şık, hem güvenlik hem de estetik sağlaması bakımdan son yıllarda sıklıkla tercih edilmektedir.

80cm, 100cm, 120cm, 150cm ve 200cm enlerinde üretilmektedir.

Güvenlik temin etmek açısından ya da mahremiyet sağlamak adına tercih edilen duvar uygulamasının en dekoratif halini teşkil eden çimçitler, güneşe karşı dayanıklı PVC malzemesinden üretilen yapay duvarlardır.

Evlerimizi, bahçelerimizi bazen görselliği atırıp, müstakil bir hava vermek, bazen de dışarıdan görülebilen alanı kısıtlayıp, belirli bir oranda mahremiyet sağlamak için duvar ile çevrelemek isteriz. Ancak, beton duvarların öyle kasvetli ve öyle rahatsız edici bir görüntüsü oluşmakta ki, tüm bu isteklere rağmen bu uygulamayı gerçekleştirmekten vazgeçebilmekteyiz. Dekoraçit ve çim çit uygulamaları işte bu noktada bizlerin imdadına yetişmekte olan yeni nesil ürünlerdir. Hem belirlenen bu amaçlara ulaşmamız temin edilirken, hem de hoş bir görsellikle gerek bireysel anlamda eve, gerekse de genel olarak bulunduğu çevreye hoş ve dekoratif bir görüntü kazandırılmasına yardımcı olmaktadır.

Çim çit pek çok işleme tabi tutulmuş, paslanma özelliği olmayan, galvaniz içeren yoğun tellerden üretilen yeşil renkte bir uygulamadır. Çimçit, uzun  yıllar boyunca herhangi bir bakım gerektirmeden, herhangi bir tadilat yapılmasını zorunlu bırakmadan kullanılabilen dayanıklı bir tercihtir. Isı değişikliklerine de dayanıklı olan çimçit, dört mevsim şık bir görsellik temin etmektedir.

Çim çit uygulamaları ağırlıklı olarak dış alanda gerçekleştirilmekte, uygulandığı alanın özelliğine göre faklı teknikler kullanılmaktadır. Ancak, bazen herhangi bir yüzeyin bulunmadığı bir alana uygulama yapılması gündeme gelmektedir. Böyle durumlarda öncelikle bir panel ile zenginleştirilmiş çimçit uygulaması tercih edilmektedir.

Çim çit uygulaması artan taleple farklı çeşitlere bürünerek tüketicilerin hizmetine sunulmaktadır. İthal ürünler olduğu kadar yeterince yerli üretim de söz konusudur. Dayanıklılık ve görsellik açısından yerli ürünler ile ithal ürünler arasından herhangi bir fark bulunmamakta olup, tüketiciler tercihlerini arzu ettikleri yönde güvenle kullanabilmektedirler.