Polyamid Cami & Mescit Halıları

Polyamid: En çok kullanılan ve en çok bilinen halı elyafı polyamid dir. Polyamid elyaflar oldukça uzun ömürlü ve aşınmaya dayanıklıdır. Sağlam yapısı ve lekeye karşı dirençli olması nedeniyle kirlenmeye karşı eğilimi çok azdır. Bu nedenle adım trafiği yoğun olan bölgeler için çok uygun bir seçimdir.

Polyamid iplikten dokunma halılar, gerek yün gerekse akrilik halılara nazaran çok daha ekonomiktir. İplik yapısında dolayı hav yapmaz, antialerjiktir.

Naylon olarak da bilinen Polyamid tamamen insan yapımı olan bir elyaf çeşididir. İlk defa 1938 yılında üretilmiş olup zemin kaplama malzemelerinde sıklıkla kullanılır.

İnsan yapımı elyalar arasında polyamid görünümünü en iyi şekilde koruyan olması nedeniyle çoğunlukla tercih edilen halı ham maddelerindendir.

Polyamid yapısındaki 1700 karbon atomu, nitrojen, hidrojen ve oksijen ile güçlü ve aşınmaya karşı dirençlidir. Güneş ışığına ve küflenmeye karşı da mükemmel direnç gösterir. Polyamid polimer elyaflar arasında en iyi rutubeti emme oranına sahiptir.

Düz mikro yüzeyi sayesinde  temizlenmesi de oldukça kolaydır.